A Pilla következő előadása május 15-én

eletre_kelt_avarok_3eletre_kelt_avarok_2eletre_kelt_avarok_1

Dr. Szenthe Gergely, régész, Magyar Nemzeti Múzeum

Mi lenne, ha az avarok életre kelnének? – narratívák megjelenítésének lehetőségei és korlátai a történeti múzeumban

Az „Életre kelt avarok” kiállítás egy Európai Uniós projekt kereteiben megvalósult kísérleti kiállítás volt, amelyben a résztvevők – részben félkész – digitális tartalmai mellett a saját, korszakba illő anyagunkat mutattuk be. A kiállítás tartalmait egy történeti elbeszélésre, illetve jórészt egyetlen, avar kori előkelő sírjából kikerült tárgyakra fűztük fel: a szimbolikus jelentőségű együttes azonban az egész korszak egy sorsdöntő jelentőségű mozzanatának bemutatására adott lehetőséget. Az előadás e „pilot-kiállítás” hátterét, részleteit, a rendezői koncepciót mutatja be, és a megvalósult kiállítás visszhangja alapján elemzi azokat.

Helyszín: MNM Semmelweis Orvostörténeti Könyvtár és Levéltár, 1023 Budapest, Török utca 12.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!