A XV. Országos Patika Nap alkalmából újra megnyitjuk látogatóink előtt az Ernyey József Gyógyszerészettörténeti Könyvtárat!

ernyey

Június 6-án 17 órától intézménytörténeti sétára hívjuk az érdeklődőket a Mátyás tér 3. szám alá. A ma a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumhoz tartozó könyvtár épületét Filó János gyógyszerész a Szent Keresztély gyógyszertár és az azt kiszolgáló helyiségek számára építette, így a házban egykor iroda, laboratórium, raktár, valamint a patikus és segédje számára kialakított lakás is helyet kapott. A házzal egyidős neoreneszánsz tölgyfa bútorzat ma is eredeti pompájában csodálható meg, a polcokat gyönyörű korabeli patikaedényzet díszíti. A sétát Marton Ildikó muzeológus, művészettörténész vezeti.

A sétán való részvétel INGYENES, de REGISZTRÁCIÓHOZ kötött. Regisztráció: sajto.semmelweis@gmail.com
A helyszín korlátozott befogadóképessége miatt a sétára az első 20 fő regisztrációját tudjuk elfogadni.