Kiskacsa fürdik. Általános hügiéné óvodások számára

kiskacsa

A mindennapi tisztálkodás feladatának napi rutinjában az óvodás korosztály már egyre önállóbban vesz részt, noha ennek ellenőrzése, segítése a szülő és a nevelési intézmény feladata. Az önállóságból adódóan jelentkeznek azok a problémák, hogy a gyermek igyekszik elkerülni a tehernek érzett napi rutinfeladatot, vagy “elmismásolni” azt. Ezért is rendkívül fontos, hogy megértse ennek szükségességét, okait, és ezek ismeretében tudatosan, kedvvel végezze a mindennapi teendőket. A test hügiénéjén túl közvetlen és tágabb környezetünk állapota, tisztasága is befolyásolja egészségünket, életünket, így a környezettudatosságra való nevelés is fontos részét képezi a korosztály oktatásának.

Kapcsolat:
Kómár Hanna múzeumpedagógus
Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár
1013 Budapest, Apród u. 1-3.
Tel: 06/1/20 11 577

semmelweis(kukac)museum.hu