“Legmélyebb titkaink.” Az emberi test felfedezésének története

anatAjánlott korosztály: 14-18 év / Helyszín: Semmelweis Orvostörténeti Múzeum

A múzeumi óra azt a folyamatot szeretné megismertetni, hogy hogyan tárták fel az orvosok az emberi test rejtelmeit, hogyan és milyen eszközökkel tudták tanulmányozni évszázadokon keresztül az emberi testet, illetve milyen félelmek, irtózás vagy éppen kíváncsiság kapcsolódott a boncoláshoz, s a történelmi vallások hogyan kezelték ezt a kényes kérdést. Az anatómiai teátrum makett, a 19. századi viaszmodellek és még számos műtárgy segítségével nyerhetünk bepillantást az anatómia történetébe.