A dohányzás patológiája. Múzeumi prevenciós óra középiskolás diákoknak

dohanyzas-1Ajánlott korosztály: 14-18 év / Helyszín: Semmelweis Orvostörténeti Múzeum

A diákok körében egyik legaktuálisabb probléma a DOHÁNYZÁS, feladatnak kell tehát tekinteni megelőzését ill. visszaszorítását. Múzeumi óránk erre a témára épül, megmutatva ennek a betegségnek veszélyeit s a dohányzás következményeit. A tények, adatok, okok, következmények, választható lehetőségek megismertetése, kísérletek elvégzése után a diákokkal együtt gondolkodva jutunk el bizonyos következtetések levonására, melyek után a tanulók már önállóan és tudatosan viselkedhetnek ezzel a jelenséggel szemben. Az órát színesebbé teszik a kivetítőn bemutatott grafikák, képek valamint a közösen elvégzett kísérletek.