A dohányzás patológiája. Múzeumi prevenciós óra középiskolás diákoknak

dohanyzas-1

A diákok körében ma az egyik legnagyobb probléma a dohányzás; feladatnak kell tehát tekinteni a megelőzését, illetve visszaszorítását. Múzeumi óránk erre a célra és témára épül, megmutatva ennek a szenvedélybetegségnek a veszélyeit és a következményeit.

Az órán a dohányzás kultúrtörténetének és hatásának megismerése után a diákokkal együtt gondolkodva olyan következtetések vonhatók le, amelyek után a tanulók már önállóan és tudatosan viselkedhetnek ezzel a jelenséggel szemben. Az órán a diákok egy kísérletet is elvégeznek, amely azt szemlélteti, hogy egy szál cigaretta elszívása milyen hatással van az emberi tüdőre. Anonim kérdőívek kitöltésére is van lehetőség, amelyben a tanulók reflektálhatnak a dohányzással való viszonyukra.

Korosztály: 12–18 év