“Csak nehogy én is elkapjam!” Az emberiséget sújtó nagy fertőzések

nehogyAjánlott korosztály: 14-18 év / Helyszín: Semmelweis Orvostörténeti Múzeum

A múzeumi óra a történelmi előtanulmányokra épít. Kötetlen beszélgetés formájában felidézzük az emberiséget sújtó nagy járványokat: a pestist, a kolerát, az influenzát, majd meghatározzuk a járványok terjedésének okait, gazdasági és társadalmi hatásait. Rávilágítunk a hétköznapi élet higiéniájára, az állam szerepére (közegészségügyi szervezés, politia medica), az urbanizáció (egészségügyi) hátrányaira. Az állandó kiállításban példákat és képi forrásokat gyűjtünk a járványok művészeti megjelenítésére.