Gyógyszer vagy kábítószer? A tudatmódosító szerek története

Ajánlott korosztály: 12-18 év / Helyszín: Arany Sas Patikamúzeum

Az emberek többsége azt hiszi, hogy a drogfogyasztás problematikája kb. 50 évvel ezelőtt kezdődött, de valójában hosszú és különleges múlt áll mögötte. A tudatmódosító és élvezeti szerek megítélése, társadalmi elfogadottsága és felhasználása koronként és kultúránként változott. Az alkohol, a koffein, vagy a dohány egykor tiltott anyagok voltak, világ néhány pontján még ma is azok.

Tematikus tárlatvezetés során a következő kérdéseknek próbálunk utánajárni: a különböző történelmi korokban hogyan és mire használták e tudatmódosító szereket? Miből lett gyógyszer, illetve mely gyógyszereket alakította át az ember gyilkos élvezeti szerré, azaz kábítószerré? Hogyan változtak az élvezeti szerekkel kapcsolatos egészségügyi előírások?

Az érdeklődők számára múzeumpedagógiai feladatlap is rendelkezésre áll.