Képek a gyógyítás múltjából
Kiállításunk gerincét a nyugati medicina történetének bemutatása adja; az ókori Egyiptomtól a legújabb korig vezetjük látogatóinkat. A látogató nemcsak a gyógyítás folyamatos tökéletesedéséről alkothat képet magának, hanem a medicinának és a gyógyszerészetnek a különböző korokban, s különböző civilizációkban játszott szerepéről is, azaz a nyugati orvoslás kultúrájának sokszínű, szerteágazó gyökerű és örökké változó hagyományáról.
A kiállítás a gyógyításban, az orvoslásban egykor használt eszközök mellett az orvosi, természettudományos könyvek, dokumentumok, valamint a betegséget s a gyógyítást bemutató festmények, szobrok stb. segítségével pontról, pontra ábrázolja az orvosi, biológiai tudás évezredeken átívelő tökéletesedését, a sebészeti, szülészeti technika folyamatos fejlődését, és a betegség, a halál, illetve a gyógyítás művészi ábrázolását.
A kiállítás ugyancsak fontos részét képezi a magyar egészségügy, és a magyar orvoslás bemutatása.
Egészségügyi, orvosi kultúránk múltjának egyaránt meghatározó része a magyarországi egészségügyi kultúra folyamatos átalakulása a 10. századtól a 20. századig tartó időszakban, s a magyar orvosi múlt 18-20. századi alakjainak tevékenysége, amelynek eredményeként a magyar orvostudomány a nemzetközi medicina élvonalába emelkedett.
Semmelweis Ignác
Kiállításainkban különös hangsúlyt kap a Semmelweis életét, munkásságát feltáró anyag, hiszen a Múzeum -a talán legismertebb magyar – Semmelweis Ignác szülőházában található. A tárlókban őrzött személyes tárgyak, az Emlékszoba felkelti ugyan a kor hangulatát, utal az életpálya fordulóira, azonban a kiállított anyag nem lehet teljes. A honlapunkon fénykép és szöveg formájában elérhető festmény, fotó, és dokumentum anyag ezt a hiányt hivatott pótolni.
Múzeumi nyitvatartás
Kedd - Vasárnap: 10:00-18:00
Hétfőn zárva
Cím
H-1013 Budapest I., Apród utca 1-3
Telefon
+36-1-375-3533