BUDAPEST100 A MNM SOM-BAN!

bp100

Idén a MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum is csatlakozott a Budapest100 rendezvénysorozathoz, amelynek témája a Rakpart. Épületünk, Semmelweis Ignác szülőháza szomorú és izgalmas események helyszíne és szemtanúja volt az elmúlt évszázadokban.

Várunk mindenkit tárlatvezetéseinkre, épülettörténeti sétáinkra és koncertünkre, amelyeken garantált lesz az izgalom és a szórakozás!

SOM-building-1

Programjaink:

Április 22. (szombat)

11.00 Tárlatvezetés az állandó kiállításban – Dávid Brigitta

Barangolás a nyugati medicina történetében az ókortól a legújabb korig.

13.00 Tárlatvezetés a Tabáni titok. 50 éves a SOM című időszaki kiállításban – Kómár Hanna

Helytörténet, múzeumi backstage, közösség és emlékek. Szubjektív tárlatvezetés időszaki kiállításunkban, amely múzeumunk fennállásának ötven évét ünnepli.

15.00 Épülettörténeti séta – Kolocz Dóra

Semmelweis Ignác szülőházának sorsa a történelem útvesztőin át.

17.00 Koncert a kertben a közösségek jegyében

„A közösség önkéntes szolgálatán keresztül segíteni a rászorulókat” – szól a Lions Clubok Magyarországi Szövetségének missziója. A Lions Club Magyarország által támogatott programon Szentgáli-Tóth Áron nemlátó zongoraművész előadását hallgathatják meg az érdeklődők. (stílus: jazz, időtartam: kb. 40 perc)

A koncert a LIONS DAY 100 kiállítás záróeseménye is egyben.

Április 23. (vasárnap)

11.00 Épülettörténeti séta – Kolocz Dóra

Semmelweis Ignác szülőházának sorsa a történelem útvesztőin át.

14.00 Tárlatvezetés a Tabáni titok. 50 éves a SOM című időszaki kiállításban – Nagy Anita

16.00 Tárlatvezetés az állandó kiállításban – Domján Lajos

Barangolás a nyugati medicina történetében az ókortól a legújabb korig.

A hétvége mindkét napján ingyenesen látogatható a MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum és az Arany Sas Patikamúzeum.

A szombat esti koncert kivételével programjaink regisztrációkötelesek (max. 15 fő!). Regisztrálni a sajto.semmelweis@gmail.com címen lehet a program és az időpont megadásával.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!