Tárlatvezetések a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum kiállítóhelyein az Országos Patikanap alkalmából

A Szent Keresztély patika – épülettörténeti séta

A XVI. Országos Patikanap alkalmából újból bepillanthattok az Ernyey József Gyógyszerészettörténeti Könyvtárba!

Június 12-én 17 órától egy intézménytörténeti séta keretén belül járhatjátok be a Mátyás tér 3. szám alatt lévő, ma a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumhoz tartozó könyvtár rejtett zugait.
Az épületet Filó János gyógyszerész a Szent Keresztély gyógyszertár és az azt kiszolgáló helyiségek számára építette, így a házban egykor iroda, laboratórium, raktár, valamint a patikus és segédje számára kialakított lakás is helyet kapott. A házzal egyidős, és 1958-ban iparművészeti értéke miatt védetté nyilvánított neoreneszánsz tölgyfa bútorzat ma is eredeti pompájában csodálható meg, a polcokat gyönyörű korabeli patikaedényzet díszíti. A sétát Marton Ildikó muzeológus, művészettörténész vezeti.

A sétán való részvétel INGYENES, de REGISZTRÁCIÓHOZ kötött.
Regisztrálni az alábbi e-mail címen tudtok: sajto.semmelweis@gmail.com

A helyszín korlátozott befogadóképessége miatt a sétára az első 20 fő regisztrációját tudjuk elfogadni!
Helyszín: 1084 Budapest, Mátyás tér 3., Ernyey József Gyógyszerészettörténeti Könyvtár

Patikatörténeti ízelítő – Arany Sas Patikamúzeum

A XVI. Országos Patikanap alkalmából tartott vezetésen elmerülünk az Arany Sas Patika történetében, és gyűjteménye bemutatásán keresztül megismerjük legkülönlegesebb portékáit, legérdekesebb gyógyszereit és legtitokzatosabb műszereit.
Hogyan kapcsolódik a hiedelmek és a mágia világa a modern gyógyszerészet kifinomultságához? A június 11-én 16:30-kor kezdődő tárlatvezetésen mindenre fény derül. :)

A vezetésen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
Regisztrálni az alábbi e-mail címen tudtok: aranysas@semmelweis.museum.hu
Maximum létszám: 20 fő

Helyszín: 1014 Budapest, Tárnok u. 18., Arany Sas Patikamúzeum