Arany Sas Patikamúzeum Programok

Múzeumok Éjszakája 2019

éjszaka

Idén is színes programokkal várjuk vendégeinket, kicsiknek és nagyoknak egyaránt kellemes időtöltést kínálunk.

A fiatal, kíváncsi tudóspalánták részt vehetnek egy izgalmas nyomozós múzeumpedagógia órán, megismerhetitek Semmelweis életét, munkásságát és jelenkori megítélését a szülőházában tartott vezetés keretén belül, megtekinthetitek az új időszaki kiállításunkat, amelyben kurátori tárlatvezetések és előadásokat is várnak majd, megidézve letűnt korok embereinek betegségét, megismerve a múmiakutatás mai módszereit. A programot a hagyományainkhoz híven egy kellemes nyár esti koncerttel zárjuk a múzeumkertünkben!

Programjaink a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban:

nyitva tartás: 18:00 – 01:00

18.00 – 19.00    Gyere, és nyomozz velünk! Játékos nyomozás a Korok és kórok című időszaki kiállításunkban, kisebbeknek és családoknak. Ajánlott 6 éves kortól.

19.00 – 19.45    Semmelweis. Egy kultusz teremtése. Horányi Ildikó főmuzeológus tárlatvezetése Semmelweis Ignác szülőházában.

20.00 – 21.30    Mit mesélnek a holtak?

20 órától a Korok és kórok – Amiről a holtak mesélnek című időszaki kiállításunk megnyitóján vehettek részt. A kiállítást megnyitja Dr. Pálfi György, a Szegedi Tudományegyetem antropológusa.

A megnyitó után Scheffer Krisztina kurátori tárlatvezetését és Szvák Enikő PhD hallgató múmiakutatásokról szóló előadását hallgathatjátok meg a Korok és kórok című időszaki kiállításunkban.

Miről szól egy múmia projekt? Mit tudhatunk meg egy több száz vagy ezer éves múmiáról, ha modern kutatási módszerekkel vizsgáljuk? Vajon létezik a filmekben gyakran szereplő múmia átka? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a programon.

21.45 – 22.45    Járványok, csontok, múmiák – kóstoló a fertőzéses paleopatológia világából. Dr. Pálfi György antropológus előadása.

23.00 – 24.00    Éji muzsika a múzeumkertben. Zenél @Szabadi Andrea handpan előadó.

Múzeumok Éjszakája az Arany Sas Patikamúzeumban!

nyitva tartás: 16:00 – 20:00

16 és 18 órától: Alkímia és gyógyszerészettörténet. Tárlatvezetés.

Maximum létszám: 30 fő.

Jelentkezni az aranysas@semmelweis.museum.hu e-mail címen lehet.

Az Arany Sas Patikamúzeum a Múzeumok Éjszakája karszalaggal látogatható 20 óráig.

Találkozzunk június 22-én, az Éjszakán, ahol minden életre kel!

Karszalagok vásárlására az Arany Sas Patikamúzeumban és a SOM-ban is van lehetőség!

Felnőtt: 1900 Ft

Gyermek (6-18 év): 800 Ft

VIP karszalag (kizárólag csak online): 10.000 Ft

online jegyvásárlás:  https://www.jegymester.hu/hun/Event/8184898/Semmelweis-Orvostorteneti-Muzeum—MNM