Pilla a tokban 5

kiscell3
kiscell1

Párhuzamok – különutak. Karl Heinz Adler budapesti kiállításainak kurátori tanulságai.

“Karl-Heinz Adler 1950-1980 között készült munkáinak Kiscelli Múzeumi és Kassák Múzeumi bemutatása kapcsán arra voltunk kíváncsiak, hogy egy sok szempontból különleges életművön keresztül miképpen lehet rálátni a magyar művészet rokon vonulataira, az építészet és dizájn korabeli jelenségeire. A volt NDK-ban alkotó művész sokrétű, több műfajt is felsoroltató anyaga lehetőséget adott arra, hogy szélesebb perspektívából mutathassuk be a korszak vizuális jelenségeit. Olyan nyitott, nem szigorúan a művészettörténeti vagy építészettörténeti szempontok kínálta keretet akartunk létrehozni, amelyből kiindulva maga a látogató is kialakíthatta a korszakkal kapcsolatos saját elbeszélését.”

Branczik Márta, Leposa Zsóka és Sasvári Edit előadása

Semmelweis Orvostörténeti Könyvtár (1023 Budapest II., Török utca 12.)

2018. november 6. kedd 11:00