Pilla a tokban 5 – A rejtőzködő elbeszélő

A Pilla a tokban előadássorozatba 2018-ban olyan kiállításokat hívtunk meg, melyek túlléptek a kiállított tárgyak elsődleges értelmezési keretén és társadalom-, művészet- és eszmetörténeti kérdéseket feszegettek. Az előadások azt a múzeumelméleti kérdést járják körül, hogyan, mikor és milyen kutatói módszerekkel születik meg az az elbeszélés, mely a kiállítás problémafelvetéseként értelmezhető. Kész-e a múzeum arra, hogy egyértelmű válaszok helyett vállalja az elbeszélések viszonylagosságát? Milyen elbeszélői módszereket választhat a kurátor? Hogyan válik a látogató számára megismerhetővé a tárgyak mögött az elbeszélés?

2018. október 9. 11h, Gyerek/Kor/Kép. Gyermek a magyar képzőművészetben, Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeuma, Molnárné Aczél Eszter, Révész Emese

2018. november 6. kedd 11h, Különutak. Karl-Heinz Adler és a magyar absztrakció, Kassák Múzeum, Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár, Branczik Márta, Leposa Zsóka, Sasvári Edit

2018. november 13. kedd 11h, A rejtőzködő elbeszélő: a kurátor, kerekasztal-beszélgetés, résztvevők: Boka László, irodalomtörténész, az OSZK tudományos igazgatója, Hermann Veronika, irodalomtörténész, adjunktus, ELTE BTK Média, Róka Enikő, művészettörténész, múzeumigazgató, Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár. A beszélgetést vezeti Varga Benedek, a MNM főigazgatója.

Helyszín:

MNM Semmelweis Orvostörténeti Könyvtár és Levéltár, H-1023 Budapest II., Török utca 12.

Pilla5_osz_meghívó