Tematikus tárlatvezetés az Arany Sas Patikamúzeumban!

Arany Sas

2017. június 7-én kerül megrendezésre a XIV. Országos Patikanap,, amelyhez idén is csatlakozik az MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum. Dr. Jancsikity Erzsébet könyvtáros-múzeumpedagógusunk Gyógyszer vagy kábítószer? A tudatmódosító szerek története címmel tart tematikus tárlatvezetést. Az érdeklődők a tárlatvezetés során olyan izgalmas kérdésekre kaphatnak választ, mint hogy a különböző történelmi korokban hogyan és mire használták a tudatmódosító szereket, miből lett gyógyszer, illetve mely gyógyszereket alakította át az ember gyilkos élvezeti szerré, azaz kábítószerré? Megtudhatják azt is, hogyan változtak az élvezeti szerekkel kapcsolatos egészségügyi előírások a történelem folyamán. 2017. június 7-én 16 órától szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

A belépés díjtalan.