Vénuszok randevúja – testreprezentációk és változó testértelmezések. Beszélgetés

venusz

Résztvevők:

Drozdik Orsolya, a kiállított művek alkotója

Kérchy Anna, a Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézetének adjunktusa, ugyanitt a Társadalmi Nemek Tudománya Kutatócsoport tagja

Varga Benedek, a SOM főigazgatója

Téma:

Mit jelenthetett saját korában a „Venus Anatomica” szépsége? Hogyan változott a ráirányuló tekintet az évszázadok során? Mire hívja fel a figyelmet Drozdik Orsolya „Medikai Vénuszával”, amikor saját gipszbe öntött testét helyezi kiszolgáltatott, kívánatos pózban a boncasztalra, vagy épp kiállítási tárgyként a múzeumba?

A beszélgetés során szóba kerül, miért érdeklődik egyre intenzívebben a bölcsészettudomány az orvostudomány iránt, hallhatunk a női testreprezentációkról és a koronként változó testértelmezésekről. A különböző területek képviselői összevetik a klinikai és a művészeti, muzeális tekintetet közötti különbségeket, a lecsupaszított test kulturális jelentésrétegeit. És persze a modell és a művész viszonya, ennek feminista vonzatai sem maradhatnak ki!

Időpont: 2015. október 8. 16 óra

Helyszín: A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum állandó kiállítása

1013 Budapest, Apród utca 1-3.