“…egy új köteléket fog fűzni magas családja s a nemzet között…”

erzsebet
(ÖNB Bildarchiv Porträtsammlung PORT_00067441_01)

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az “…egy új köteléket fog fűzni magas családja s a nemzet között…” Adalékok Erzsébet királyné budai szüléséhez (1868) című előadásra, 2019. március 26-án (kedden) 18.00 órától a MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeumba (1013 Budapest, Apród utca 1-3.).

1868-ban Erzsébet királyné Budán adott életet negyedik gyermekének, Mária Valériának.
Erzsébet Magyarországi szüléséről – amit Balassa János vezetett le -, Vér Eszter Virág (PhD) történész, (ELTE BTK) tart előadást a SOM-ban.

A rendezvény ingyenes!